Pandora: Od lacných šperkov až k svetovému šialenstvu

Ešte pred niekoľkými rokmi sme si pri vyslovení mena Pandora spomenuli akurát tak na antické báje. Dnes sa však tento názov spája so šperkárskou firmou, ktorá pobláznila ženy po celom svete. Náramky Pandora a prívesky chce takmer každá. Čo stojí za týmto šialenstvom?

Úspech od samého začiatku

U nás sú síce hitom len pár rokov, no náramky Pandora a iné ich šperky sa zrodili už na začiatku 80. rokov v Dánsku. V súčasnosti obľúbenú a úspešnú firmu založili manželia Per a Winnie Enevoldsenovci. Najskôr len lacno predávali ručne vyrobené šperky dovezené z Thajska. Mali však obrovský úspech, takže v roku 1989 si tam dokonca založili vlastnú továreň, ku ktorej sa postupne pridávali ďalšie.

Náramky s množstvom príveskov

Náramky Pandora s možnosťou doplnenia o najrôznejšie prívesky sa stali ich vlajkovou loďou. Tento skvelý nápad prišiel na svetlo sveta presne na prelome tisícročí. Od tej doby chcú mať tento kúsok vo svojej šperkovnici ženy po celom svete. Aj vďaka tomu je Pandora treťou najväčšou šperkárskou firmou na svete, pričom stojí hneď za značkami Cartier a Tiffany & Co.

Hlavnú úlohu hrá sentiment

Toto trblietavé šialenstvo sa týka žien po celom svete. Niektoré dokonca náramky Pandora od svojich mužov doslova vyžadujú. Čo je ale na týchto náramkoch, ktoré niekedy pôsobia ako lacný darček priložený k časopisu, že ich všetci chcú? Dôvod je jednoduchý. Každý jeden prívesok na náramku je totiž akýmsi spomienkovým predmetom. Môže nositeľke pripomínať miesto, ktoré navštívila, ale aj osobu, ktorá jej prívesok darovala.

Náramok si však nemusíte len sami vyskladať. Môžete si kúpiť aj hotový, ktorý poskladali dizajnéri tejto značky. Tu sa však výrazne zvyšuje cena a spolu s tým znižuje osobný rozmer tohto obľúbeného šperku.

Foto: Bigstockphoto

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!