Doprajte si oddych ako pre kráľov!

Všade sa to dá zvládnuť, no najviac si aj tak užívame pohodlie za dverami vlastných izieb. Po únavnom dni je najlepším balzamom na ubolené nervy teplý kúpeľ a po ňom už len poloha mŕtveho chrobáka na posteli. Ak ste si doteraz mysleli, že je posteľ ako posteľ a jej jedinou funkciou je podporovať kvalitu spánku, situácia sa už dlhšiu dobu vyvíja trochu inak. Sme dosť rozmaznaní na to, aby sme si posteľ vyberali naslepo, bez dôrazu na estetický dojem a jej multifunkčné využitie. A práve takýmito viacúčelovými spánkovými zónami sa stávajú moderné poschodové postele.

Výberom poschodových postelí sa pred pár rokmi dozadu zapodievali len rodiny žijúce v malých bytoch, kde deťom nebolo možné dopriať viacero rozľahlých postelí, oddychovú a študijnú časť v tej istej izbe. S nedostatkom priestoru sa, samozrejme, v panelákových bytoch bojuje aj dnes, no farebne a funkčne navrhnutým dizajnom poschodových postelí sa dá predísť aj týmto stiesňujúcim problémom.

Ešte si dovolíme tvrdiť, že v súčasnosti už neplatí ani mýtus o využití pochodových postelí výlučne v detských izbách. Ak ste sa doteraz trápili, že návšteva vo vašom dome nemá kam hlavu skloniť, odteraz budete môcť poskytnúť nocľah aj štyrom ľuďom naraz. Riešenie sa skrýva v dvojitej poschodovej posteli, avšak menších rozmerov, no vďaka tomuto vertikálnemu radeniu lôžok na spanie sa vaše príbuzenské vzťahy pretiahnu o minimálne jednu celú noc.

Nedostatok priestoru v izbách dnes už jednoducho neexistuje!
Aby sa vaše deti mali kde hrať, zabávať, ale aj študovať nie je potrebné objednávať niekoľko vstavaných skríň na mieru, premýšľať, do ktorého kúta vtrepete písací stôl a na ktorú z políc nahádžete ďalší tucet plyšákov. Pre malé princezné, aj pre neveľkých bojovníkov sú navrhnuté nielen poschodové postele so šmykľavkou, ale pozornosť si rozhodne zaslúžia aj navrhnuté konštrukcie s množstvom úložného priestoru, políc a pracovným kútom, do ktorého sa zmestí počítač a veľa odbornej literatúry.

Náročným sa vďaka poschodovej posteli rozšíri v izbe miesto pre šatník či hlučné domáce kino. Milovníci sofistikovaných nápadov si budú môcť dopriať ďalšiu veľkú knižnicu a bláznom do športu sa už nikdy viac nebudú povaľovať ani lopty, ani hokejky, pretože miesta je len v tých izbách dosť, kde sa spáva na multifunkčných poschodových posteliach!

Foto: pixmac.sk, goaliej54 – flickr

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!