Bývanie v štúdiu nemusí byť obmedzujúce

Mladí ľudia, ktorí sa osamostatňujú od svojich rodičov a začínajú žiť na vlastnú päsť, väčšinou idú najprv do podnájmu a až neskôr rozmýšľajú nad kúpou vlastného bývania. Párom je najlepšie, keď bývajú samostatne, pretože si tak vyskúšajú spoločné bývanie bez spolubývajúcich.

Otestujú tak aj svoj vzťah, či je pevný a či dvaja dokážu spolu fungovať bez iných ľudí. Najobľúbenejšie bývanie pre páry sú jednoizbové byty či štúdiá.

Varenie nie je problém, ak…

Štúdio a jednoizbový byt sa mierne líšia, pretože pri jednoizbovom byte máte väčšinou oddelenú vstupnú chodbičku, prípadne máte kuchyňu v samostatnej miestnosti. Avšak pri štúdiu ide naozaj o jednu miestnosť, kde máte všetko, vrátane kuchyne. Tu si musíte uvedomiť, že pri varení bude veľmi náročné udržať výpary mimo vašu „spálňu“ a „obývačku“. Ak máte možnosť, skúste si kúpiť paraván, ktorým aspoň z časti oddelíte tieto dva rozdielne svety v byte. Nutnosťou je aj naozaj silný digestor, ktorý všetku paru a vôňu pohltí. Takto by ste nemali žiadne obmedzenie pociťovať.

Pozor na vlhkosť

Druhou obrovskou výzvou pri bývaní v štúdiu je sušenie prádla. Väčšinou bývajú kúpeľne príliš malé na to, aby ste tam mohli mať sušiak a sú bez okien, takže by sa vám vlhkosť len držala vnútri. Jednou z možností je mať práčku priamo so sušičkou a o jeden problém máte menej, pričom nemusíte mať dve rozdielne zariadenia a ušetríte priestor. Ak však budete sušiť prádlo v izbe, presvedčte sa, že máte neustále otvorené okno, aby ste sa vyhli možným plesniam a zbavili sa vlhkosti. Prípadne si zadovážte závesný sušiak, ktorý budete mať na ráme okna do vonku.

V štúdiu je naozaj nesmierne dôležité pravidelné a dlhé vetranie, pretože vlhkosť v izbe je predpokladom na vznik plesní, čím si ohrozujete zdravie. Ďalej sa snažte šetriť priestorom napríklad vyvýšenou posteľou či poschodovou skriňou, ktorá vám môže poslúžiť ako úložný priestor aj pre kuchynské potreby. V štúdiu sa vyvarujte okrasným kvetom, znova kvôli vlhkosti. Podľa našich rád sa vám bude v štúdiu bývať viac než pohodlne!

Foto: pixabay.com

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!